На ваш акаунт полюють. Як його захистити?

Немає такого паролю, який неможливо зламати. Але не все так погано. Позитивний результат хакерів залежить від витрачених зусиль та часу, який може сягати кількох років. Погодьтеся: нікому не потрібні такі витрати, щоб зайти на вашу сторінку, скажімо, у соціальній мережі або на поштовому ресурсі. Однак перестрахуватися варто у будь-якому випадку.

Як захистити свій акаунт і правильно підібрати пароль?

Усі паролі можна умовно поділити на прості, середньої складності та складні. Відповідно, для злому перших може вистачити годин, а іноді навіть хвилин; других — дня-кількох днів. А ось з третіми все не так просто — тут можуть знадобитися роки.

Тому головне, що необхідно зробити при створенні паролю — забезпечити його складність. Як? Далі — кілька порад з цього приводу.

Для кожного облікового запису — унікальний пароль

Існують більш захищені і менш захищені сайти. Якщо ви користуєтеся і одними, і іншими, та ще й використовуєте для авторизації спільні дані, можете потрапити в халепу. Зловмисник легко зламає погано захищений сайт і використає отриману інформацію до того сайту, який має прекрасну систему захисту. А уявіть, якщо це будуть інтернет-рахунки!

Довгий і складний — формула успіху

8-10 символів, а ще краще 15, буде цілком достатньо для створення надійного захисту. Намагайтеся чергувати літери різного реєстру з цифрами, ніколи не використовуйте щось одне.

Нестійкі до підбору паролі нікуди не годяться

Особиста інформація (знаменна дата, наприклад, День народження, назва вулиці проживання, номер телефону...), слова зі словника, прості слова та фрази, як от пароль, 12345678, 123qwe і багато подібних не мають права бути, якщо вам дійсно важлива безпека.

Зафіксований пароль повинен зберігатися у секретному місці

Не кладіть листок із зазначеними на ньому даними для входу на робочий стіл, в гаманець, сумку тощо. Збережений в текстовому файлі пароль намагайтеся не залишати на робочому столі. Як варіант: поміняйтеся записаними, наприклад, на телефон паролями із чоловіком/дружиною. У такому разі зловмисник отримає зовсім не те, чого йому хотілося б.

Якщо акаунт все-таки зламали...

Володіючи зазначеною вище інформацією, ви не вбереглися від хакерів? Ще є можливість все виправити:

- передусім очистіть свій комп’ютер від вірусів — дуже часто винні вони;

- скористайтеся функцією відновлення — допомагає рідко, та все ж...;

- напишіть лист на адресу технічної підтримки сайту, відправте його з поштової скриньки, до якої прив’язаний зламаний акаунт.

І пам’ятайте: краще перестрахуватися, ніж потім виправляти помилки!